Sušení řeziva

Využijte našeho sušeného řeziva pro: dřevostavby, plotovky, podlahy, fasádní palubky, stolářské řezivo apod.

Možnosti opracování

  • hoblování šestivřetenovou frézou " kalibrace řeziva - vše stejné "
  • kartáčování, opalování
  • lepení atypických hranolů
  • krácení na míru
  • frézovnání hran
  • další úpravy
  • cena dohodou

Komora KovoS

Teplovzdušné sušárny typu KovoS SR jsou dvouhranné, konstruované jako průjezdné nebo neprůjezdné sušící komory, s čelním zavážením řeziva uloženého na kolejových vozících. Komory jsou celohliníkové s tepelnou izolací s tepelným odporem 2.9° K/W na m2. Na místo určení jsou dodávány ke konečné montáži v podobě předem připravených panelů a nosných prvků.

Energetický blok, ve kterém jsou instalovány axiální ventilátory, vyhřívací bimetalické (AL) výměníky a vzduchotechnika automatického odvětrávání komory, je umístěn v mezistropu sušárny nad hráněmi řeziva. Na zadní stěny komor je vyvedeno, do připojovacích panelů napojení topné a studené vody, vnitřní el. rozvody (3 x 400V) a propojení měřících a regulačních prvků.

Vnější rozměry sušáren: délka 4,7 až 12,8 m - výška 3,3 m - šířka 4,2 m. Do sušáren jsou zavedeny dvoje paralelní koleje, na každou z nich je možné umístit hráně o šířce 1,2 m, výšce 2,2 m a celkové délce 4,2 až 12,5 m.

Uložení kolejiště uvnitř komor je konstrukčně vyřešeno tak, aby bylo možné podlahu v sušárně tepelně izolovat, čímž se citelně sníží kondenzování vody na podlaze a tepelné ztráty. Objemová kapacita řeziva v sušárnách je podle tloušťky řeziva od 9,5 až 40 m3. V sušárnách se řezivo suší při teplotách 50 až 70°C.

Typ sušárny SR-12
Délka hráně (m) 12.5
Šířka hráně (m) 2 x 1.2
Objem hráně podle tloušťky prken (m3) 29.0-40.0
Délka sušárny (m) 12.8
Výška sušárny (m) 3.3
Šířka sušárny (m) 4.2
Instalovaný tep. příkon (kW) 120
Instalovaný el. příkon (kW) 7.2